Die Schule
План-конспект уроку
План-конспект
уроку
з німецької мови у 5 класі
Тема уроку: Моя школа
Цілі уроку:
Навчальна:
1)
опрацювати
лексичний матеріал в рамках теми;
2) тренувати лексичний матеріал в рамках теми в мовленні;
3) повторити лексичний матеріал з теми «Мій розклад», «Мій
улюблений предмет»;
4)
повторити
граматичний матеріал: особові закінчення дієслів;
Розвиваюча: Розвивати лексичні,
комунікативні, граматичні навички,
навички письма; розвивати увагу,
пам'ять.
Виховна: Виховувати позитивне ставлення до освітнього закладу
та
освітнього процесу; взаємодопомогу під час виконання
завдань.
Обладнання уроку:
Німецька мова: підручник для 6 класу,
Х., 2013 р.(Сотнікова С.І.,Білоусова Т.Ф.); демонстраційний, роздатковий
матеріал, мультимедійна презентація.
Хід уроку
Етап. Прийом
|
Зміст роботи
|
Початок уроку
Етап 1.
Організація класу.
Повідомлення теми і мети уроку.
Прийом 1: Бесіда з
учнями.
Прийом 2: Запис на дошці
Прийом 3: Розгадування криптограми
Етап 2.
Мовленнєва розминка.
Прийом 1:
Складання
асоціограми
Основна частина
Етап 3.
Перевірка домашнього завданя
Прийом 1:
Зачитування, корекція речень
Етап 4.
Опрацювання лексичного
матеріалу
Прийом 1: Обговорення зображень
Прийом 2:
Підбір
антонімів
Етап 5.
Робота над розвитком
комунікативних навичок
Прийом 1: Гра
«Пакування валізи»
Прийом 2: Групування
зображень
Прийом 3: Сортування слів
за значенням
Етап 6.
Фізкультхвилинка
Прийом 1: Перегляд
відео,
виконання рухів
Етап 7.
Робота над розвитком граматичних навичок
Прийом 1: SOS
Прийом 2: Відмінювання
дієслів за особами
Етап 8.
Робота
над розвитком навичок письма
Прийом 1: Диктант в
русі
Заключна частина
Етап 9.
Пояснення домашнього
завдання.
Прийом: запис у
щоденники.
Етап 10.
Підведення підсумків уроку.
|
L.: Guten Tag, liebe Kinder!
S.: Guten Tag!
L.: Wie geht es euch?
S.: Es geht gut. Und Ihnen?
L.: Danke, auch gut. Setzt
euch!
Wer fehlt heute?
L.: Welcher Tag ist heute?
S.: Heute ist …
L.: Bitte, schreibt das Datum
in die Hefte!
L.: Heute beginnen wir das
neue Thema. Aber welches Thema sage ich nicht. Ihr erfahrt das selber. Sagt
bitte, was seht ihr auf den Bildern?
S.:
L. Lest rote Buchstaben! Wer
kann sagen, was ist das Thema unserer Stunde?
S.: Schule
L. Das Ziel der Stunde ist
Lexik zu üben und Grammatik zu wiederholen. Wir haben heute vier Stationen
mit verschiedenen Aufgaben. Bis zum Ende der Stunde werdet ihr fähig über
Schule zu sprechen.
Während der Stunde schreibt eure Noten ins
Zeugnis.
L. Was assoziiert ihr mit der
Schule? Kommt an die Tafel!
S.
L. Die
Hausaufgabe war die Sätze zu übersetzen. Prüfen wir sie.
S.
L. Erste
Station ist vorbei.
L. Üben wir
Lexik! Seht euch die Bilder an! Was bedeutet das Wort?
S.:
L.: Findet
die Antonyme (Wie ist die Schule?): klein-groß, dunkel-hell, neu-alt, modern
möbliert-alt möbliert,
sauber-schmutzig,
gemütlich- ungemütlich
S.:
L.: Wie kann
die Schule sein? Der Reihe nach sagt
Meine Schule
ist …
S.:
L. Eine
Gruppe sagt „Das ist…“, andere „Hier …Schüler“
Was seht ihr
auf den Bildern? (das Klassenzimmer, die Mensa, die Turnhalle, der
Sportplatz, die Bibliothek, der Spielplatz, die Werkstatt)
L. Arbeitet
in Paaren. Gruppiert die Wörter – wo macht man was. z.B. Die Werkstatt-basteln
L. Zweite
Station ist vorbei
L.: Steht
auf und macht nach!
L.: Lest die
Sätze, findet die Verben und unterstreicht die Personalendungen. Füllt die
Tabelle!
S.
L.: Schreibt
die richtigen Personalendungen!
S.:
L.: Dritte
Station ist auch vorbei.
L. Bildet drei
Gruppen. Der Reihe nach geht an die Tafel, lest und diktiert einen Satz. Die
vierte Station ist vorbei.
S.:
Über die
Traumschule erzählen
L. Steht
auf. Was haben wir heute gelernt? Klebt die Smiles
L.: Ihr habt
heute sehr gut gearbeitet. Eure Noten sind… Bis zum nächsten Mal!
|
План-конспект уроку
з англійської
мови у 5 класі
Тема уроку: Їжа
Підтема: Дії на кухні
Мета уроку:
Практична:
1)
Формувати лексичні
навички;
2) розвивати комунікативні навички, навички аудіювання,
письма;
3)
повторити лексичний
та граматичний матеріал попередніх тем.
Розвиваюча: Розвивати увагу, пам'ять, вміння концентрувати увагу.
Виховна: Виховувати взаємодопомогу під час виконання завдань, толерантність.
Обладнання уроку:
Підручник (Несвіт А.М.
Англійська мова: підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів. –
К. : Генеза, 2013 р.), мультимедійна презентація, відео сюжети, роздатковий
матеріал.
Етап. Прийом
|
Зміст роботи
|
Початковий етап
Етап 1.
Початок уроку. Організація класу. Повідомлення теми і мети
уроку.
Прийом 1: Бесіда з учнями.
Етап 2.
Мовленнєва розминка
Прийом 1: Ідентифікація зображень
Основний етап
Етап 3.
Перевірка домашнього завдання
Прийом 1: Читання, корекція речень
Етап 4. Робота над формуванням лексичних навичок
Прийом 1: Складання схеми-асоціації
Прийом 2: Перегляд презентації,
фонетичне опрацювання ЛО
Прийом 3: Хорове повторення
Прийом 4: Групування слів за значенням
Етап 5. Фізкультхвилинка
Прийом 1: Перегляд відео, виконання рухів
Етап 6. Робота над розвитком навичок аудіювання
Прийом 1: Перегляд відео
Прийом 2: Поетапне коментування процесів
Етап 7. Робота над розвитком навичок письма
Прийом 1: Переклад рецепта
Заключний етап
Eтап 8.
Пояснення домашнього завдання.
Прийом: запис у щоденники.
Етап 9.
Підведення підсумків уроку.
Виставлення оцінок
|
Т. Good morning,
children! How are you?
P. We are fine and you?
T. I’m fine
too. Sit down, please. What day is today?
P. Today is
Wednesday.
T. Write down
the date, please.
The topic of
our lesson today is «Operations with food» and by the end of the lesson you will be able to
talk about food operations.
One cook said «Everyone can
cook». Can you
cook?
P. Yes, I can/
No, I cannot.
T. What do we
need for cooking?
T. Look at the
smart board! What can you see?
Rise your hand
and answer «This is …»
P. This is …
T. Your home
task was to translate the sentences into English
1. Ми купуємо свіжі овочі.2. Я готую салат з огірками,
помідорами і сіллю.3.Моя кухня має плиту, холодильник, стіл і 4
стільці.4.Наша каструля, сковорідка, ложки і вилки нові.5.Ми часто готуємо
нашу улюблену страву – смажену картоплю з м’ясом і овочами. 6. Моя мама готує
добре. Вона робить різні операції з їжею.
Let’s check
it.
P.
T. So, what operations
can we do with food? (buy, grow)
P. We can …
T. By the end
of the lesson you will be able to name more words
T. Look at the presentation! Name the
operation you see.
P.
T. Name the
operation all together!
P.
T. Look at the
smart board! You see many words. What operations with food can you do?
For example.
Onion – peel, chop, fry.
P. We can
…..the …..
T. Let’s have
a rest! Please, stand up, sing and do exercises!
T. Watch the
video and tell me what the cook is doing.
P. The cook is
……
T. Imagine.
You have a recipe in English. And you want to cook this dish. Translate the
letter into Ukrainian.
T. Your home task
is to
2) write an
e-mail with a recipe
3) make a
video «I can cook!»
T. So, what
operation with food can you name?
You were
attentive and hard-working today. Your notes are…
|
Фрагмент уроку на тему "Знайомство з німецькою мовою"
Конкурс "Надія 2017"
1.
Hello! My name is
Sergii Olexandrovych.
Я знаю, ви успішно вивчаєте англійську мову, але сьогодні
я прийшов до вас як вчитель німецької мови.
Через 15 хвилин ми спробуємо з вами дати відповідь на
просте запитання: Чи може бути цікаво та корисно вивчати іноземні мови?
2.
Спершу я попрошу
вас дати відповіді на запитання
Що я знаю / що я вмію
(про Німеччину/ німецькою)
|
Що я дізнався (лась) / чого навчився (лась)
|
молодець
|
3.
Давайте подивимось,
наскільки німецька мова поширена у світі.
4.
А зараз ви станете
учасниками опитування: я зачитуватиму твердження, які стосуються німецької мови.
Якщо ви погоджуєтесь – піднімаєте зелену лопатку, якщо ні – червону. Все
зрозуміло?
- нім.мова є рідною для 100 млн.людей
- кожна 10 книга у всьому світі видана нім.мовою
-нім.мова займає 3 місце за поширеністю в Інт.
5.
Скажіть, а для чого
мільйони людей вивчають іноземні мови? Чим вони корисні?
6.
Добре, давайте уявимо,
що ми вирішили здійснити мандрівку з Гайсина до столиці Німеччини – Берліна. Відстань
– 1500 км. Час подорожі – 20 год.
До речі, ви знаєте, який символ Берліна? - Ведмідь
Нашу подорож ми розпочинаємо від зупинки «Привітна».
Що нам потрібно для подорожі? – Навчитись вітатись і назвати себе. Як
привітатись німецькою?
7.
Як знайомитись і
відрекомендувати себе? Запитайте свого партнера, як його звати і назвіть себе.
Щоб зробити зупинку треба перевірити чи ви запам’ятали
наш маршрут. Отож:
- яке місце за поширеністю в Інт. займає нім.мова?
- як багато книг друкується нім. мовою?
- як німецькою буде «так», «ні»?
- яка відстань від Гайсина до Берліна?
- як називається столиця Німеччини?
- яка тварина є символом Берліна?
- як привітатись нім.?
- як познайомитись?
- як відрекомендувати себе?
8.
Частину шляху ми
проїхали і добрались до зупинки «Музична» у Польщі.
Уявіть, що в дорозі вам треба щось прочитати. А для цього
треба знати хоча б алфавіт.
Погляньте – це знайомий вам англійський алфавіт. А це
німецький.
Для того, щоб продовжити рух треба заспівати. Спочатку ви
просто слухаєте, а потім співаєте.
9.
Ми майже доїхали.
Остання зупинка перед Берліном «Словесна».
Давайте спробуємо зрозуміти, як влаштована німецька мова
і чи схожа вона з українською.
То які слова в українській мові запозичені з німецької?
10. І ось ми на місці. То що ви скажете, вивчати іноземні
мови
може бути
цікаво і корисно?
11. Напишіть, що ви дізнались і навчились всього за 15 хвилин
і
уявіть, чого ви можете
навчитись до закінчення школи.
12. Якщо вам цікаво – знайдіть в Інтернеті ще слова, які
запозичені з німецької
_______________________________________________________
ВІДКРИТИЙ УРОК З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
Тема уроку: Ландшафти
Цілі уроку:
Навчальна:
1)
опрацювати
лексичний матеріал у рамках теми;
2)
тренувати
лексичний матеріал у рамках теми в мовленні;
3)
повторити
лексичний матеріал з теми «Кольори», «Людина»;
4)
повторити
граматичний матеріал: множина іменників;
Розвиваюча: Розвивати лексичні, граматичні, комунікативні
навички,
навички
аудіювання, читання, розвивати увагу, пам'ять.
Виховна: Виховувати позитивне ставлення до природи, любов до
рідного краю, взаємодопомогу під час виконання завдань.
Обладнання уроку:
Німецька мова: підручник для 5 класу, Х., 2013 р.(Сотнікова
С.І.,Білоусова Т.Ф.); демонстраційний, роздатковий матеріал, відео запис, аудіо
запис, мультимедійна презентація.
Хід
уроку
Етап. Прийом
|
Зміст роботи
|
Початок уроку
Етап 1.
Організація класу. Повідомлення теми і мети уроку.
Прийом 1: Бесіда з
учнями.
Прийом 2: Запис на дошці
Прийом 3: Розгадування криптограми
Етап 2.
Мовленнєва розминка.
Прийом 1:
Обговорення девізу уроку
Основна частина
Етап 3.
Опрацювання лексичного матеріалу
Прийом 1: Фонетичне
опрацювання
Прийом 2:
Встановлення співвідношень
Прийом 3: Складання
асоціограми
Етап 4.
Робота над розвитком граматичних навичок
Прийом 1: «Живе
речення»
Прийом 2: Переформатування
речень
Прийом 3: Відповіді на
запитання
Етап 5.
Фізкультхвилинка
Прийом 1: Перегляд
відео,
виконання рухів
Етап 6.
Робота над розвитком навичок аудіювання
Прийом 1: Прослуховування
аудіо запису
Прийом 2: Виконання
тесту альтернативного вибору
Етап 7.
Робота
над розвитком навичок читання
Прийом 1: Читання
тексту.
Прийом 2: Доповнення
речень
Заключна частина
Етап 8.
Пояснення домашнього завдання.
Прийом: запис у
щоденники.
Етап 9.
Підведення підсумків уроку.
|
L.: Guten Tag, liebe Kinder!
S.: Guten Tag!
L.: Wie geht es euch?
S.: Es geht gut. Und Ihnen?
L.: Danke, auch gut. Setzt euch!
Wer fehlt
heute?
L.: Welcher Tag ist heute?
S.: Heute ist …
L.: Bitte, schreibt das Datum in die Hefte!
L.: Heute beginnen wir das neue Thema. Aber welches
Thema sage ich nicht. Ihr erfahrt das selber. Die Hausaufgabe war die Wörter
zu wiederholen.
Sagt bitte, was seht ihr auf den Bildern?
S.:
L. Lest rote Buchstaben! Wer kann sagen, was ist das
Thema unserer Stunde?
S.: Landschaft.
L. Das Ziel der Stunde ist neue Lexik zu lernen und
Grammatik zu wiederholen. Wir haben heute vier Stationen mit verschiedenen
Aufgaben. Bis zum Ende der Stunde werdet ihr fähig über Landschaften zu
sprechen. Während der Stunde bekommt
ihr Blumen für richtige Antwort.
L. Der Japanische Poet Hideo Oguma hat gesagt «Die Natur hat
klares Herzt» «Природа має чисте серце»
Schreibt,bitte, das Motto in die Hefte.
L. Wir haben heute neue
Wörter.
Seht euch die Bilder an und sprecht nach!
S.110
S.:
L.: Was ist das? – Das ist …
L.: Was passt zusammen?
S.:
L.: Welche Farben gibt es in
der Natur?
S.:
L. Erste Station ist vorbei!
L.: Arbeitet in Paaren.
Bildet die Sätze.
S.:
L.: Schreibt die Sätze im
Plural (II Varianten)
L.: Wählt und beantwortet die
Fragen.
S.:
L. Zweite Station ist vorbei!
L.: Über die Menschen und
Natur hat der Philologe Dmytro Lyhatschow gesagt „Die Natur ist
das Haus, wo der Mensch lebt“ «Природа – дім, де живе людина»
Wiederholen wir die
Körperteile!
Steht auf und macht nach!
L.: Ich habe hier einen Brief
aus Deutschland bekommen. Mal sehen was ist drin.
L.: Hört den Brief aufmerksam
zu!
L.: Beatwortet die Fragen-richtig/falsch.
S.:
L.: Dritte Station ist auch
vorbei.
L. Bitte lest den Text über
die Landschaften und Natur der Ukraine.
L. Füllt die Lücken.
S.:
L.: Wie viele Blumen habt
ihr? Bitte, macht unsere Ukraine schön. Klebt die Blumen auf die Karte.
І рівень
(6 б.) - вивчити слова;
ІІ рівень
(9 б.) – РЗ ст..88-89
ІІІ рівень
(12 б.) – написати лист про природу України
L.: Ihr habt heute sehr gut
gearbeitet. Eure Noten sind… Bis zum nächsten Mal!
|
ВІДКРИТИЙ УРОК З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
Тема уроку: Скільки років цим людям?
Цілі уроку:
Практичні:
1)
повторити
лексичний матеріал з теми «Родина»;
2)
повторити
граматичний матеріал: кількісні числівники від 0 до 12;
3)
опрацювати
кількісні числівники від 13 до 100.
Освітня:
Розширити кругозір учнів, збагатити уявлення про систему мови.
Розвиваюча: Розвивати
комунікативні, граматичні навички, навички
аудіювання, увагу, пам'ять, вміння концентруватись.
Виховна: Виховувати
взаємодопомогу під час виконання завдань,
толерантність, повагу один до одного.
Обладнання уроку:
Німецька мова: підручник для 5 класу, Х., 2013 р.(Сотнікова
С.І.,Білоусова Т.Ф.); демонстраційний, роздатковий матеріал, відео запис, аудіо
запис, мультимедійна презентація.
Хід
уроку
Етап. Прийом
|
Зміст роботи
|
|
Етап 1.
Початок уроку. Організація класу. Повідомлення теми і
цілей уроку.
Прийом 1: Бесіда з
учнями.
Прийом 2: Запис на дошці
Етап 2.
Фонетична зарядка.
Прийом 1: Перегляд
відео сюжету. Хорове повторення числівників.
Прийом 2: Відповіді на запитання (усно)
Етап 3.
Перевірка домашнього завдання.
(індивідуально, письмово)
Прийом 1:
Пошук лексичної пари.
Прийом 2: Відмінювання
дієслова «мати» за особами
Прийом 3:
Відповіді на запитання (усно)
Етап 4.
Опрацювання граматичного матеріалу
(числівники 13-19)
Прийом 1: пояснення
матеріалу, запис у зошити
Прийом 2:
Виконання тренувальних вправ
1) розв’язування прикладів
2) виконання диференційованих завдань в парах
Етап 5.
Фізкультхвилинка
Прийом 1: Перегляд
відео, хорове повторення.
Етап 6.
Опрацювання граматичного матеріалу
(десяткові числівники)
Прийом 1: Пояснення,
запис у зошити
Етап 7.
Робота
над розвитком навичок аудіювання
Прийом 1: Прослуховування
аудіо запису.
Прийом 2: Виконання
тесту альтернативного вибору.
Етап 8.
Пояснення домашнього завдання.
Прийом: запис у
щоденники.
Етап 9.
Підведення підсумків уроку.
|
L.: Guten Tag, liebe Kinder!
S.: Guten Tag!
L.: Wie geht es euch?
S.: Es geht gut. Und Ihnen?
L.: Danke, auch gut. Setzt
euch!
Wer fehlt heute?
L.: Welcher Tag ist heute?
S.: Heute ist …
L.: Bitte, schreibt das Datum
in die Hefte!
Das Thema unserer Stunde ist
„Wie alt sind diese Menschen“. Und wir lernen heute die Zahlen von 13 bis 100.
Das Ziel der Stunde ist die
Zahlen zu üben. Wir werden Übungen machen, sprechen, hören und schreiben.
L.: Wir haben schon die
Zahlen von 0 bis 12 gelernt.
Seht euch das Video an und
sprecht nach!
S.: …
L.: Sagt, wie viele Dinge sehr ihr?
Wie viele …?
S.: …
L.: Eure Hausaufgabe war die
Wörter über die Familie und das Verb „haben“ zu lernen.
L.: Ich gebe euch die
Aufgaben. Schreibt den Namen!
Erste Aufgabe – findet die
Paare.
1.Die Mutter -
2.Die Oma -
3.Die Tochter -
4.Der Bruder -
5.Die Tante –
____________________________________________
der Onkel,
der Opa, der Vater, der Sohn, die Schwester
L.: Zweite Aufgabe –
dekliniert das Verb „haben“
6. Ich _______ eine große Familie.
7. Du _______ einen Bruder.
8. Er _______
eine Schwester.
9. Sie _______ Geschwister.
10. Wir _______ kleine Familie.
11. Ihr ________ gute Großeltern.
12. Sie ________junge Eltern.
L.: Ihr habt 3 Minuten! Jetzt
umtauschen! Prüfen wir die Aufgaben! Wenn richtig-schreibt 1/nicht richtig -0
L.: Wieder umtauschen! Welche Noten habt ihr?
- Wie ist deine Note? – Meine
Note ist …(von 0 bis 12)
S.:
L.: Schaut an die Tafel und
seid Aufmerksam!
Die Zahlen von 13 bis 19.
3 13 dreizehn
4 14 vierzehn
5 15 fünfzehn
6 + ZEHN 16 sechzehn
7 17 siebzehn
8 18 achtzehn
9 19 neunzehn
L.: Sagt bitte, lernt ihr Mathematik?
S.: Ja.
L.: Die Aufgabe jetzt ist die
Zahlen zu rechnen.
„+“ Das ist Plus „-“ das ist
Minus „=“ – ist
z.B. 2 +
1 = 3
zwei plus eins ist drei
L.: Wähle die Karte (Variante). Schreibt den Namen!
Variante 1
3
+ 10 =
… vierzehn plus
fünf ist …
19 - 2
= … sechzehn minus sieben ist …
Variante
2
5 + 13 = elf plus acht ist …
17 - 4 = Fünfzehn minus zwei ist …
L.: Arbeitet in Paaren. Macht
die Aufgaben auf den Karten!
S.:
L.: Gute Arbeit. Jetzt machen
wir kurze Pause.
Steht auf! Seht das Video an!
Singt und macht mit!
L.: Also, wie bilden wir die Zahlen von 13 bis 19?
Jetzt lernen wir nächste
Zahlen.
20 zwanzig
30 dreißig
40 vierzig
50 +
ZIG fünfzig
60 sechzig
70 siebzig
80 achtzig
90 neunzig
100 ein
hundert
L.: Sagt mir, wie bildet man die Zahlen
von 13 bis 100?
S.:
L.: Hört den Text „Wie alt
sind diese Menschen“.
Wählt richtige Antwort auf
dem Antwortbogen!
L.: Die Hausaufgabe ist
folgende:
ü
Вивчити правила утворення
числівників;
ü
РЗ с.27 впр.6,
с. 28 впр. 5
L.: Ihr habt heute sehr gut
gearbeitet. Eure Noten sind… Bis zum nächsten Mal!
|
|
Дякую за розробки уроків з німецької мови для 5 класу,Сергію Олександровичу! Точність, змістовність й нічого зайвого. Дякую. Бажаю Вам успіхів у роботі.
ВідповістиВидалити